02 lutego 2012

Dalsze oczekiwanie na Tacx'a...

Jutro mija tydzień odkąd zamówiłem wspomnianego w sobotę Tacx'a Speedmatic z oponą. Kupiłem go w bikestacji przez Allegro. Ponieważ nie miałem żadnej informacji o tym, czy już go wysłali, a tym bardziej żaden kurier się nie odzywał, dziś postanowiłem sam się odezwać i zapytać kiedy wg nich przesyłka powinna do mnie dotrzeć. Pan po drugiej stronie słuchawki polecił mi żebym śledził stan zamówienia. Naprawdę, bardzo chętnie bym to zrobił, ale ze zdziwieniem zapytałem jakiego zamówienia? bo jak dotąd żadnej informacji o wysyłce czy czymkolwiek innym nie dostałem. Po rozmowie z innym panem okazało się, że nie mieli opony w magazynie, paczka z nią dopiero jutro do nich dojdzie, a więc całe zamówienie będzie u mnie w poniedziałek/wtorek... Super. Uwielbiam wystawianie przedmiotów, których nie ma i brak jakiejkolwiek informacji o opóźnieniu (a zgodnie z ich regulaminem, taką informację powinienem dostać). Pieniądze wpłaciłem bezpośrednio po zakupie i paczkę miał przynieść kurier. Miało być szybko i sprawnie, a jak dobrze pójdzie - skończy się na tym, że będę czekał ponad tydzień. Zdaję sobie sprawę z tego, że po drodze był weekend, ale nie zmienia to faktu, że nie powinno tak być. Jeden z największych internetowych sklepów rowerowych, a zawiodłem się. I to właściwie nie pierwszy raz. Rok czy dwa lata temu też coś u nich zamówiłem (bezpośrednio przez sklep, nie na Allegro), wpłaciłem, wszystko fajnie, ale też okazało się, że jednak czegoś brakuje i trzeba czekać. Podsumowując, druga wpadka tego typu, która mnie do bikestacji skutecznie zniechęciła. A tymczasem czekamy dalej...

4 komentarze:

 1. Czekajcie, a będzie Wam dane. Ja mam to szczęście, że zarówno rower, jak i podzespoły do niego zamówione na Allegro doszły co do dnia, a nawet co do godziny :) Ale niestety czasem tak jest, że chcąc zaoszczędzić 15 złotych, wpadamy w wir niedomówień, komplikacji i dziadostw. Jak maszynka dojdzie, to czekam na fotencję.

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, nie pozostaje nic innego jak czekać cierpliwie :) Nawet nie chodziło o jakąś wielką oszczędność - przesyłka i tak była gratis, a i gdybym chciał oszczędzać, to nie brałbym Tacx'a ;) W przypadku rolek Roto już "zaoszczędziłem" i wyszło jak wyszło... Zdjęcia oczywiście będą.

   Rower i podzespoły?! O kurczę, właśnie zobaczyłem na Twoim blogu nową maszynę :) Przyjemnie się prezentuje, a i fajnie, że na Deore. Opony muszą ciekawie "brzmieć" na asfalcie. Wcześniej jeździłem na max 2,1" i już słychać było dość donośny "szum gum" ;) Ale za to w głębokim piachu świetnie się spisywały i za to je lubiłem (Schwalbe Black Jack). Gratuluję zakupu i życzę wielu przyjemnych kilometrów!

   Pozdrowienia zimowe, ale równie ciepłe ;)

   Usuń
  2. szkoda tylko że taki brak informacji człowiek się na coś nastawia a tu taki zonk :/ czekamy na fotki i relację z pierwszej jazdy :)

   Usuń
  3. Dokładnie. I tak musiałbym czekać, ale przynajmniej wiedziałbym, co się dzieje. Skoro klienci są zobowiązani do przestrzegania regulaminu, to wypadałoby żeby oni też to robili. Starczy marudzenia, trzeba cierpliwie czekać ;)

   Usuń