05 listopada 2014

Szosa 05-11-2014 (75,94 km)

Jednodniowy urlop, piękna pogoda. Z czym to się kojarzy? Tak, z rowerem! :) Chociaż miałem do zrobienia parę rzeczy w domu, znalazła się chwila na wykorzystanie tymczasowego powrotu przyjemnych, jesiennych temperatur i przejechanie kilku kilometrów.

Trasa przez Łomianki, Czosnów, KPN, Leszno i powrót równolegle do drogi 580 przez Pilaszków i Strzykuły. Do Leszna bardzo przyjemnie pomagał wiatr. Jadąc przez Kampinoski Park Narodowy było już trochę mniej wesoło, a prawdziwa wietrzna masakra zaczęła się na drodze 579 :) Pomimo półtoratygodniowej przerwy od ostatniego wypadu na szosę i wiatru w twarz jechało mi się nawet nieźle. Może nie z prędkością światła, ale przynajmniej obyło się bez większych czy mniejszych kryzysów.Do jazdy dodatkowo motywowała wspomniana wcześniej świetna pogoda. Piękne słońce i niecałe 20°C sprawiły, że pożałowałem trochę zakładania jesiennych rękawiczek. No ale lepiej ubrać się troszkę za ciepło niż zmarznąć.


Wiatr w drodze powrotnej dał mi się trochę we znaki, ale ostatecznie dałem sobie z nim jakoś radę ;) Pod koniec tygodnia pogoda ma się już podobno zrobić typowo jesienna, więc cieszę się, że dziś mogłem jeszcze skorzystać z suchego asfaltu i pokręcić sobie trochę na świeżym (jakkolwiek świeże by ono nie było...) powietrzu :)

4 komentarze:

 1. Więc jednak dobrze mi się zdawało, że śmignąłeś mi w Pieńkowie jak zatrzymałem się żeby opróżnić "bidon".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę... Przyznam szczerze, że nie widziałem nikogo "opróżniającego bidon" :) a staram się zawsze mieć oczy dookoła kierownicy ;) Ile dziś wpadło? Jest już 11k? :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Nic nie szkodzi...
   Dziś przejechałem 80 km. Do 11k brakuje mi 247, ale tak sobie wymyśliłem, że fajnie by było jakbym zrobił w tym roku pięć jedynek. Może pogoda pozwoli. Pozdrawiam...

   Usuń
  3. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak kolejny raz trzymać kciuki :) 358 km w 2 miesiące brzmi zdecydowanie prawdopodobnie, nawet jeśli pogoda będzie się pogarszać. Powodzenia!

   Usuń