12 kwietnia 2017

Natalka!

Była zapowiedź zmian, jest i zmiana. A ma ona na imię Natalka :) Nasza córeczka postanowiła przyjść na świat ponad dwa miesiące przed planowanym terminem porodu, czym zaskoczyła nas niczym Cavendish wyskakujący zza pleców rywali na kilkadziesiąt metrów przed kreską. Mieszkanie w remoncie, wyprawka skompletowana w okolicach 20%, zaskoczenie, nerwy, zmęczenie, ale i wielka radość. Malutka ważyła 1300 g przy 37 cm długości.


Pomimo kilku małych przeszkód na początku, z czasem jednak coraz lepiej sobie radziła i po kilku tygodniach mogła opuścić inkubator, a kilka dni temu szpital w ogóle.

Nie przesadzę chyba, jeśli napiszę, że był to jeden z najintensywniejszych okresów w życiu. Przez ten czas spałem po dwie, trzy godziny na dobę, na którą składały się tak naprawdę tylko praca, wizyty w szpitalu i kończenie remontu. W międzyczasie schudłem 4 kg. Mam wrażenie, że przez ostatnie tygodnie wydarzyło się tyle, że emocji z nimi związanych starczyłoby na ładne parę miesięcy normalnego życia. O rowerze nie było czasu nawet pomyśleć, w związku z czym suma kilometrów przejechanych w tym roku wynosi jak dotąd okrągłe 0 :) Wszystko to schodzi jednak na dalszy plan, kiedy w domu widzi się taki obrazki:


Powolutku przyzwyczajamy się chyba do nowej rzeczywistości, która to dzieli dobę na trzygodzinne (a i czasem krótsze) odcinki między kolejnym przewijaniem, karmieniem i wyparzaniem buteleczek oraz reszty gratów. Żona bardzo dzielnie znosi rozmaite trudności, za co należy się jej żółta koszulka w klasyfikacji wyścigu zwanego macierzyństwem (co za wysublimowana metafora!) :)

Do mojego powrotu na szosę zapewne jeszcze trochę czasu upłynie, ale może niedługo uda się zacząć jakkolwiek zbierać rowerowe kilometry. Poczyniłem w tym temacie już pewne kroki, więc istnieje szansa (chociaż wolę nie być zbytnim optymistą ;)), że wkrótce pojawią się kolejne wpisy, tym razem już nieco bardziej rowerowe. A tymczasem zbliża się pora karmienia... :)

14 komentarzy:

 1. Gratulacje Pawle.

  Niech Natalka rośnie zdrowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne Kurczątko :) Na zdjęciach wygląda na niezwykle grzeczne i nieangażujące dzieciątko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ufaj zdjęciom w internecie! :D A tak poważnie to jest okej. Ma oczywiście swoje lepsze i gorsze dni, ale nie możemy narzekać :)

   Usuń
 3. To już wiem czemu ostatnio nie jeździłeś. Wielkie, serdeczne gratulacje i zdrowia dla Natalki i całej rodziny :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest, dokładnie z tego powodu - liczę na rozgrzeszenie :)

   Bardzo dziękujemy!

   Usuń
 4. Serdeczne gratulacje! Dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego dla Was wszystkich :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie Panie Darku i przy okazji wszystkiego naj na Święta i nie tylko! :)

   Usuń
 5. Gratulacje!!!
  Miła niespodzianka przyszła wcześniej, spójrz na to tak:
  O dwa miesiące wcześniej wsiądziesz na rower :D

  Wszystkiego dobrego dla Rodziców i Córki

  GreQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Piątka za takie spojrzenie na sprawę :D

   Usuń
 6. Gratulacje! Dużo zdrówka dla maluszka!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ przepiękne maleństwo! Gratuluje i mam nadzieje, że jesteście szczęśliwą rodzinką :D

  OdpowiedzUsuń